Utolsó percben mentett pontot a Hunyadi és Csabacsűd

A csabacsűdi Kiss Gábor (feketében) (Fotó: Erdős Csaba)0
A csabacsűdi Kiss Gábor (feketében) (Fotó: Erdős Csaba)

Idegenben játszott mindhárom csapat. Hétvégi focieredmények:

B-csoport, 5. forduló

Gyomaendrődi FC–Szarvasi FC 0–7 (0–2)
Gyomaendrőd, 300 néző. Vezette: Zahorán János. Gyomaendrőd: Vastagh – Szlancsik, Valach, Molnár T., Forgács (Szilágyi B.), Szabó P., Dávid (Csapó), Egri (Sebők), Kun Cs. (Tímár O.), Hanea. Edző: Kovács Gyula. Szarvas: Kasik (Rohony)– Deli, Bány I., Polonszki, Kiri M. (Törköly), Varga I. (Viczián), Kriska (Mojzsis), Zima, Furár (Lénárt), Styecz, Simon R. Edző: ifj. Somogyi János. Gólszerző: Kriska (35., 47., 50.), Furár (39.), Bány I. (58. – 11-esből), Styecz (60.), Polonszki (71.). Kiállítva: Szabó P. (58.).

A B-csoportban az élen álló Szarvas számára nem okozott különösebb gondot az újabb 3 pont begyűjtése Gyomaendrődön, ezzel a Körös-partiak 4 egységgel előzik meg a Mezőhegyest, öttel pedig a Nagyszénást. (BMSEXTRA)

Csanádapácai EFC–Békésszentandrási HMSE 2–2 (0–1)
Csanádapáca, 50 néző. Vezette: Láza András. Csanádapáca: Demkó – Mag, Juhász, Göcző V., Bozsó M., Matyelka, Bozó, Kránitz, Kasza, Dajka, Balassa. Cserék: Horváth S., Gyallai, Tassi Zs., Csicsely, Annus Cs. Edző: Szikora Pál. Békésszentandrás: Buzás – Yetik, Szabó F., Balogh M., Olasz István, Kozák, Tasi K., Szűcs, Dernovics, Virág. Cserék: Wéber, Romhányi, Boér, Olasz Imre. Játékos-edző: Boér Zsolt. Gólszerző: Kasza (58. – 11-esből), Bozsó M. (89.), ill. Virág (39.), Tasi K. (90.).

2–2-es eredmény született Csanádapácán, ahol előbb a házigazdák kerültek hátrányba, majd a végén, amikor sikerült fordítaniuk, a szentandrásiak szinte a középkezdésből egalizáltak, igazságossá téve ezzel a 90 perc produktumát. (BMSEXTRA)

C-csoport, 5. forduló

Szeghalmi FC–Csabacsűdi GYLSE 2–2 (1–1)

A rendkívül tartalékosan kiálló sárrétiek a Csabacsűddel nem boldogultak, amely a 90. percben mentett pontot, és a teljesítménye alapján nem is érdemtelenül. (BMSEXTRA)

Szentesi János összefoglalója a mérkőzésről:

A “C” csoport másik favoritja ellen kellett pályára lépnie a Csabacsűdi GYLSE csapatának Szeghalmon. Kiváló körülmények, és lelkes szurkolótábor fogadta a vendégeket. A hangulatra nem lehetett panasz, hiszen vendég szurkolók is érkeztek 25-30-an.

A mérkőzés hazai fölénnyel kezdődött, amit gólra is tudtak váltani a szeghalmiak. 13 perc játékot követően Darányi Dávid szerezte meg a vezetést. Szerencsére gyorsan sikerült reagálnia a Kondacs csapatnak. Az első ivószünet előtt Endrefalvi egalizált. Az első félidő maradékában egyre szebb vendég akciókat láthatott a közönség, de gól nem született.

A második félidő újra hazai fölénnyel indult. Hosszú percekig a csabacsűdiek kapuja előtt folyt a játék. Ennek eredményeként a 74. percben egy vitatható szabadrúgás után a szélről érkező labdát Tófalvi Álmos tolt a kapuba. 2-1. Ez a találat megnyugtatta a hazai társaságot, és átadta a terület a Csabacsűdnek. Ebből az következett, hogy az utolsó 10 percre teljesen átvette a mérkőzés irányítását a szervezetten játszó vendég csapat, amit a hosszabbítás perceiben gólra is tudott váltani. Egy beadás után a hosszún érkező Gulyás Ádám tudott fejjel eredményes lenni. 2-2.

A mérkőzés igazságos döntetlennel zárult, amiben mindkét szurkolótábor egyetértett.

Szeghalom, 210 néző. Vezette: Mihálik Pál.

Szeghalom: Kapusi – Tatár, Vincze L., Nagy M., Takács, Baksai, Paulik, Seres, Zsombok K., László L., Darányi. Cserék: Gedó, Tófalvi, Réti, Balogh R., Cserna D. Edző: Hajdu Csaba. Csabacsűd: Petrovics – Sovány, Tasi N., Kiri B., Kiss G., Rafaj, Sándor, Magyar, Gulyás, Kasik, Endrefalvi. Cserék: Hudák, Viszkok D., Styecz, Viszkok Cs., Király. Edző: Kondacs János. Gólszerző: Darányi (12.), Tótfalvi (72.), ill. Endrefalvi (22.), Rafaj (90.).

Csabacsűdi GYLSE. (4-2-3-1) Petrovics Zsolt – Kiss Gábor, Rafaj Roland, Kiri Bence, Sovány Pál – Tasi Norbert, Sándor János – Kasík Márk, Gulyás Ádám, Magyar Martin – Endrefalvi Erik.
Cserék: Hudák Péter, Viszkok Csaba, Styecz Dániel, Viszkok Dániel, Király András.

Nyilatkozat: A komoly erőkből álló Szeghalom ellen jól felkészülten és szervezetten tudtuk pályára lépni, ami már önmagában egy kiváló teljesítmény. A várakozásoknak megfelelően a vendégek kétszer is vezetést szereztek, amit sikerült mindkétszer kiegyenlíteni. A mai napon csapatként vizsgázott kitűnőre a társaság. A jövő heti pihenő jól fog jönni az apróbb sérülések rehabilitációja miatt. Két hét múlva hasonló rangadó vár ránk Sarkadon.