in ,

Jól indul a tavaszi idény női kézilabdázóinknál

Győzelemmel nyitottak női kézilabdázóink
Győzelemmel nyitottak női kézilabdázóink (Fotó: Babák Zoltán)

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a Szarvasi NKK NB II-es női kézilabdacsapata. Száva Flórián alakulata a szerb légiósokat foglalkoztató Bácsalmást látta vendégül vasárnap. Az első félidő kiegyenlített játéka után erővel jobban bírta a házigazda, ez segítette sikerre.

Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 37–32 (17–15)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, zárt kapuk mögött. Vezette: Demus Mónika, Réti Rebeka.

Szarvas: Juhos – Paska 2, Majoros 10 (2), Tasgyik 4, Szöllősi 8 (1), Óvári 2, Buzási 7. Csere: Skorka (kapus), Ábrahám, Szűcs, Nyerges, Horváth B. 4, Nagy B., Jani, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb góldobója: Rothpflug 11 (3).
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.

A félidő derekáig jobbára a bácsalmásiak vezettek, de időkérés után a 21. percben Majoros kiegyenlített (9–9), majd a vezetést is átvették a Körös-partiak. Jelentősebb, 4 gólos előnyre a 44. percben tettek szert a szarvasiak. A folytatásban még inkább feljavult a hazaiak védekezése, az elfáradó vendégek pedig több támadást elhibáztak. Az NKK jó csapatmunkával, megérdemelt győzelmet aratott.

Február 20-án Gyulára látogat a szarvasi csapat.

Száva Flórián: – Húszpercnyi előnyt adtunk a vendégeknek, de azután jó csapatmunkával itthon tartottuk a két pontot. Minden játékos dicséretet érdemel.

Ifjúsági mérkőzésen Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 47–14.