Bemutatkoztak a legfiatalabbak is a jégen

A Szarvasi Jégkorong SE U10-esei a hétvégi békéscsabai tornán

Szombaton mutatkozott be Békéscsabán a Szarvasi Jégkorong SE U10-es csapata, akik a Csabai Farkasok, a hódmezővásárhelyi Pörgős Pengék és a debreceni DHK SI ellen léptek pályára. Ebben a korosztályban 2×12 perc a játékidő, egy csapattal kétszer kell játszani, ők most a Csabai Farkasok voltak.

Az első mérkőzésüket is velük játszottuk. Már az elején kiderült, hasonló erők mérik össze tudásukat, nagyon szoros mérkőzésen sikerült egy góllal nyernünk.

Második meccsünket a Pörgős Pengék ellen vívtuk. A jó kapusteljesítményeknek és a sok korcsolyázásnak köszönhetően megszereztük második győzelmünket is.

Következett a harmadik összecsapásunk, ami a DHK SI ellen zajlott. Az első játékrészben jól tartottuk a jobban játszó ellenfelet, de a második félidőre elfáradtunk, amit ellenfeleink ki is használtak, így veresség lett a vége.

Az utolsó 24 percre – a szabályok alapján – ismét a Csabai Farkasok ellen léptünk jégre. Már az első félidőben látszott, hogy elfáradtunk, nem sikerült az első mérkőzés színvonalát elérni. A második félidőbe teljesen elkészült erejével a csapat, így nem bírtuk megszorítani a csabaiakat.

Köszönjük szurkolóinknak a lelkes biztatást!

Kohut Pál edző

Nagy Lukács lett a legjobb hazai játékos az U13-asok Cziglédszky Sámuel Emléktornáján