Győzelem a felsőházi rájátszás nyitányán

2024. március 23-án a Kecskeméti NKSE ellen lépett pályára a Szarvasi NKK.
2024. március 23-án a Kecskeméti NKSE ellen lépett pályára a Szarvasi NKK. (Fotó: Babák Zoltán)

Győzelemmel kezdte a felsőházi rájátszást a Szarvasi NKK női kézilabdacsapata. Száva Flórián tanítványai a közelmúltban az élvonalban is szereplő Kecskemétet múlták felül szoros mérkőzésen.

Szarvasi NKK–Kecskeméti NKSE 22–19 (9–10)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Vastag Réti Rebeka Réka.

Szarvas: ANTAL – TRNYIK 2, Milyó 2, Papp 1, Hajdu 1, MAJOROS 11 (5), ZÁVODA 4. Csere: Skorka (kapus), Fodor, Nagy E.1, Nyerges, Pusztai, Száva, Szöllősi Tasgyik. Edző: Száva Flórián. A
Kecskemét legjobb góldobói: Palotás 6, Jámbor 5 (2).

Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2.

Mindkét együttes a védekezésre fordított nagyobb gondot, a támadásokat jól szűrték a kapusok, így kevés volt a gól. A félidő végéig rendre a vendégeknél volt az egy-két gólos vezetés, a hazaiak csak tartani tudták a lépést. szépíteni tudtak. Egy ideig a szünet után is gólra góllal válaszolt e két együttes, ám azután a hazaiak hibáit kihasználva 12–16-ra alakította az eredményt a látogató. A szarvasiak nagy hajrát kivágva előbb 15–16-ra zárkóztak fel, majd az 51. percben a mérkőzésen először vették át a vezetést (18–17). Fáradni kezdtek a kecskemétiek, Száva Flórián együttese pedig a támadásoknál a kapus nélküli taktikát alkalmazva, stabilizálta vezetését és Majoros vezérletével meg is őrizte a számára kedvező eredményt.

Száva Flórián: – Szoros mérkőzésen, küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat. Ehhez hozzájárult a kapusunk kiváló teljesítménye is.