in , , ,

Sakk: Petrás Márta bejutott az országos diákolimpiai döntőbe

A 2016-os megyei diákolimpia 3. versenynapján ismét érdekeltek voltak a szarvasi és békésszentandrási általános iskolás sakkozók. Az egyéni döntőket az I-IV. korcsoportnak a Gyulai Implom József Általános Iskola tagintézményében rendezték meg 2016. február 13-án. A négy korcsoportban 94 sakkozó vett részt. A szabályok szerint a megyei elsők vehetnek részt az amatőr országos döntőn.

Pósa Réka holtverseny után a rájátszásban elfáradt, és a 9-10. partiban kikapott. Petrás Márta, mindössze fél pontot adott le a negyedik helyezett szarvasi Mravík Gabriella ellen. Így indulhat a budapesti országos döntőn. A fiúknál egyenes volt a pálya. Akik tavaly nyertek és az idén indultak, mindannyian megvédték megyei bajnoki címüket. A lányoknál már nem volt ilyen egyértelmű a helyzet, csak egy címvédés történt. A legnépesebb és legnagyobb küzdelmeket hozó fiú I. korcsoportban nem volt sem szarvasi, sem békésszentandrási érdekelt.

Petrás Márta, mindössze fél pontot adott le a negyedik helyezett szarvasi Mravík Gabriella ellen. Így indulhat a budapesti országos döntőn.

Ízesítik a kolbászt a barátok Csabacsűdön

A csabai és a gyulai kolbásznak híre van, a Szarvas környékinek meg a csabacsűdinek íze