Tornagyőztesek U11-es labdarúgóink

A tornagyőztes U11-es szarvasi csapat

A Szarvasi FC immár nyolcadik alkalommal rendezte meg minden utánpótlás korosztályú csapatai számára a hazai rendezésű teremlabdarúgó tornáit. A VIII. Szarvas-kupa U-11 utánpótlás teremlabdarúgó torna hetedik hétvégéjén az U-11 korosztály (2005-2006) mutatkozott be 2016.március 06-án. Ezen korosztály részére a nagy érdeklődésre való tekintettel kellett egy második tornát is rendeznünk annak érdekében, hogy mindenki játéklehetőséghez jusson. Tornánkat első ízben egy korosztályos leánycsapat is megtisztelte részvételével Békéscsabáról, szereplésüket érdeklődve várjuk.

Csapatok: Békéscsabai NLSC, Kétsopronyi Rákóczi SE, Gádoros SE, Kunszentmártoni TE, Fegyvernek VSE, Szarvasi FC

Játékosaink: Kovács Bence, Kiss Ákos, Kerekes Sándor, Pósa Levente, Makai Gergő, Bencze Sámuel, Máté Dávid, Trucka Áron, Teremi Samu, Lénárt Zsombor. Edző: Truczka Tamás, Bencze Tamás

Lebonyolítás: A csapatok körmérkőzést játszanak egymás ellen, így alakul ki a torna végső sorrendje.

Eredmények:
Szarvasi FC – Gádoros SE 5 – 0
gól: Kerekes Sándor, Máté Dávid, Truczka Áron, öngól (2)
Első mérkőzésünkön fokozatosan játékba lendülve magabiztos győzelmet arattunk ellenfelünk felett.

Kétsopronyi Rákóczi SE – Kunszentmártoni TE 2 – 2
Békéscsabai NLSC – Fegyvernek VSE 0 – 6

Szarvasi FC – Kétsopronyi Rákóczi SE 1 – 1
gól: Truczka Áron
Második mérkőzésünkön már üzemi hőfokon indult a játék, de a gól csak nem akart összejönni a sok helyzet ellenére. Egy jó oldalberúgás után Truczka Áron parádés góljával szereztük meg a vezetést, de nagyon rövid időn belül egy figyelmetlenséget megbosszulva az ellen fél egyenlített. Végig megvolt a mezőfölényünk, helyzeteink, de nem tudtuk gólra váltani.

Kunszentmártoni TE – Fegyvernek VSE 0 – 5
Békéscsabai NLSC – Gádoros SE             3 – 1

Szarvasi FC – Kunszentmártoni TE 4 – 0
gól: Makai Gergő, Truczka Áron, Bencze Sámuel, Kerekes Sándor
Harmadik mérkőzésünkön erősen, az ellenfelet letámadva kezdtünk és hamar megszereztük a vezető gólt Makai Gerő révén. Utána a mezőfölényünk ellenére 8-10 perc eltelte után nagyon nehezen jött össze a következő gólunk melyet Truczka Áron szerzett. Ekkor felszakadt a gát és a helyzetek góllá értek.

Gádoros SE – Fegyvernek VSE 1 – 3
Kétsopronyi Rákóczi SE – Békéscsabai NLSC 3 – 0
Gádoros SE – Kunszentmártoni TE 0 – 1

Szarvasi FC – Békéscsabai NLSC 4 – 0
gól: Makai Gergő (2), Bencze Sámuel,
Negyedik meccsünkön a békéscsabai lányok ellen kicsit „udvariasan” kezdtük, de Bencze Samu azért belőtte gyorsan az elsőt. Sportszerűség jegyében a csabai csapatnak kölcsönadott kapusunk (Kovács Bence) nagy igyekezettel és eredményesen akadályozta meg társait a gólszerzésben. A gólcsendet Makai Gergő szép szélen elfutása, és pontos, a kapufa belső lapjáról bepattanó találata törte meg. Innen már sima lett a mérkőzés a keményen küzdő vetélytárs ellen.

Kétsopronyi Rákóczi SE – Fegyvernek VSE      2 – 1
Békéscsabai NLSC – Kunszentmártoni TE 0 – 3

Szarvasi FC – Fegyvernek VSE 5 – 0
gól: Kerekes Sándor (2), Makai Gergő, Máté Dávid, Truczka Áron
Utolsó csoportmeccsünkön az eddig jól szereplő ellenfelünk ellen erősen kezdtünk és Makai Gergő viszonylag gyorsan betalált, de a Fegyvernekiek is komolyan küzdöttek és veszélyeztettek. Második gólunkat Máté Dávid lőtte, mely megfogta az ellenfelet, és gyönyörű szóló után Truczka Áron belőtte a harmadikat, mellyel a mérkőzés eldőlt, Kerekes Sanyi 2 gólja ezt csak megerősítette.

Különdíjak:
– Legjobb mezőnyjátékos: Makai Gergő (Szarvasi FC)
– Gólkirály: Pápai Szabolcs (Fegyvernek VSE)
– Legjobb kapus: Szász Albert (Kétsopronyi Rákóczi SE)
– Legjobb hazai játékos: Kovács Bence

A kupa igen jó hangulatúra sikeredett, végig kiélezett versenyhelyzet volt, az elvileg „gyengébb” csapatok is feladták a leckét az aktuális ellenfeleiknek, nem adtak egyetlen pontot vagy gólt sem ajándékba. A tornagyőzelem a mutatott játék alapján teljesen megérdemelt volt, folyamatosan javult a játékunk, és a koncentráció.

Az utolsó tornán megszületett végre egy hazai győzelem is, reméljük jövőre erre nem kell ennyit várnunk.